דף הבית אלבום ספר אורחים צור קשר
 
 
קנאביס ואני

קנביס ואני

בעוד מספר ימים ימלאו 10 שנים למותה של עדי . עדי נהרגה בהודו כתוצאה מהשפעות עישון קנביס על מוחה הצעיר.

לפני חודשיים מלאו שנתיים למותה של גילי, אחותה. גילי נפטרה מסרטן צוואר הרחם. היא עשנה קנביס רפואי כדי להקל על כאביה ועל תופעות הלוואי של הטיפולים הקשים אותם נאלצה לעבור .

 

אין הרבה אנשים שיש להם יחסים כל כך מורכבים עם הצמח הזה. מה ששיבש את מוחה של עדי וגרם למצב הפסיכוטי שהוביל למותה , עזר לאחותה בחודשים האחרונים לחייה...

לקח לי זמן להתיישב לכתוב על הנושא , זה לא פשוט.  חשוב לי  להדגיש שאני עומדת מאחורי הדברים שאמרתי וכתבתי בנוגע לעישון קנביס, ויש לי גם מה להוסיף:

קנביס זה לא חומר לא מזיק כי הוא "חומר טבעי". גם הטבק בסיגריות הרגילות הוא  חומר "טבעי" ובכל זאת מסרטן.

צמח הקנאביס הינו צמח עם השפעות פסיכואקטיביות, כלומר: הוא משפיע על המוח. יש לו גם תופעות לוואי , חלקן נעימות וחלקן פחות, אך מה שהכי חשוב לדעת הוא שיש אנשים שלגביהם ההשפעה על המוח עלולה להיות מסוכנת ואף בלתי הפיכה .

זה נעים, זה מרגיע ,זה עושה "סוטול" וזה לא מזיק ל- 90% מהמשתמשים - אני מבינה את זה. אבל אם אתה נופל ב- 10% שזה משפיע עליך לא טוב, זה יכול להיגמר בצורה טראגית, כמו במקרה של עדי.

אני עדיין לא רואה כל סיבה לא לרצות לדעת על זה.

יש לקנביס תכונות שמטיבות עם אנשים שחולים בכל מיני מחלות. חולים אונקולוגיים, אנשים שסובלים ממחלת קרוהן, אנשים שסובלים מכאבים כרוניים, איידס, טרשת נפוצה ,פרקינסון או טורט וחולים סופניים - נהנים מהשפעות הקנאביס .

כשמדברים על קנאביס רפואי - המשמעות היא שצריך להתייחס לקנאביס כאל תרופה. כמו בכל תרופה אחרת, צריך פיקוח על המתן שלה, צריך פיקוח על המינונים, צריך לתת מידע על תופעות הלוואי האפשריות וצריך לציין את האוכלוסיות שלגביה התרופה הזו מסוכנת.

גילי נעזרה בקנאביס רפואי . היא כמובן קבלה אישור לכך עקב מחלתה. ידענו מה נכון לה לקבל מבחינת ריכוז החומר הפעיל ( THC) ודאגנו למעקב רפואי צמוד והשגחה . התייחסנו לחומר כאל תרופה לכל דבר. לצערי, לא אוכל לומר שהחברה שספקה את הקנאביס או שליחיה התייחסו גם הם לנושא ברצינות הדרושה.

לכן, אני בעד שנושא הקנאביס הרפואי יוסדר בצורה טובה. אני בעד מחקרים בתחום, אני בעד גילוי של איזה זן ואיזה מינון נכון לכל מחלה ומחלה. אני בעד שהתרופה תירכש בבתי מרקחת, כמו כל תרופה אחרת, ולא מידי המגדלים .

אפשר לנצל את יתרונות התרופה וזה לא סותר את זה שקיימת סכנה, לדעתי, בהתרת השימוש בקנאביס לצבור הרחב, במיוחד כשמדובר בצעירים.

 

גם מצמח הפרג עושים תרופות ועדיין לא מחלקים אופיום או תרופות אופיאטיות לכל מי שרוצה... 

 
 
Created by Sagi-Design