דף הבית אלבום ספר אורחים צור קשר
 
 

קנאביס

שלום,

נעשה מעט סדר:

קנביס הוא סם ממכר, היכול להזיק למשתמשים בו בהרבה דרכים.

יתירה מזו, הקנביס הנמכר ברחוב מופץ ע"י סוחרי סמים, עבריינים, ואינך יכול לדעת מה באמת יש שם. מחקר של רשויות הבריאות בהולנד הראה כי בקנביס הנמכר בקופישופס באמסטרדם יש חוץ מהצמח גם מדבירי חרקים, מתכות כבדות ועוד מיני זיהומים. נסה רק לתאר לעצמך מה מכיל הקנביס אצלנו ברחוב. הרי זה משהו שגודל ע"י הבדואים בסיני, ומוברח ארצה באופן לא חוקי. אף אחד לא בדק באמת איזה רעלים נוספו לזה.

אז לסיכום עד כאן - קנביס (גם נקי וטהור) הוא סם מסוכן, קנביס מהרחוב מכיל לא רק קנביס נקי, אלא גם מזהמים והוא עוד יותר מסוכן לבריאות.

יחד עם כל הסכנות לקנביס יש גם תכונות מועילות. החומרים הפעילים בקנביס יכולים לסייע להפחתת כאב, לעורר תיאבון ובכך להקל על חולים המקבלים טיפול בכמותרפיה נגד סרטן. במקרה של חולי סרטן הייתרונות של השימוש בסם עולים על הסכנות, ויש היגיון לתת לחולים כאלו להעזר בסם.

זה ממש כמו שהרואין הוא חומר לא חוקי, אבל במורפין (שדומה לו מאד) משתמשים כדי לשכך כאבים.

דבר נוסף, גם אני ראיתי את הכתבות בטלביזיה. לדעתי זו דוגמא נוספת לעיתונאות גרועה. בכתבות הקנביס מוצג כתרופת פלא לכל מחלה. זו הגזמה !! כפי שציינתי יש בקנביס כמה תכונות היכולות להקל על חלק מהחולים, אבל זו לא תרופת פלא, ובוודאי לא משהו המומלץ לשימוש לצורך הנאה.

הרבה סטלנים מתרצים לעצמם שהתכונות החיוביות שיש בקנביס הן סימן שזה בסדר לעשן את הסם ולהתמסטל. הם יכולים להמשיך לרמות את עצמם.

בברכה,

ד"ר יששכר הרמן
פסיכיאטר בכיר

 
 
Created by Sagi-Design